چرا دوربین مداربسته ضبط نمیشود؟ | ۵ دلیل ضبط نکردن دوربین های مداربسته

cctv hard

یکی از مشکلات بسیار زیادی که در زمینه دوربین مداربسته پیش می آید ضبط نکردن و سیو نکردن اطلاعات میباشد که این امر اگر حل نشه میتونه برای یک کسب و کار بسیار ضررهای زیادی را ایجاد کند ٬ در این مقاله ما میخواهیم چرایی و دلایل ضبط نکردن دوربین های مداربسته را برای شما روشن کنیم و بعد راهکارهای لازم را ارائه دهیم در ادامه با سایت هوکو کمپانی همراه ما باشید .

 

دلایل ضبط نکردن دوربین مدار بسته

به گزارش سایت رسمی هوکو کمپانی ٬ چرا دوربین مدار بسته فیلم را ضبط نمی کند؟ دلایل زیادی علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته هستند مختصرا میتوان به عواملی مانند مشکل در هارد دوربین اشکال در اتصالات دوربین مداربسته در منبع تغذیه و یا ایجاد مشکل در تنظیمات دستگاه اشاره نمود.

isometric public security composition street scenery with walking people person having his face recognized 1284 63158 copy

گاهی این تصور که تصویر ضبط نشده است کاملا درست است و مشکلی در ضبط تصاویر وجود دارد که ما امکان دسترسی به تصاویر گذشته محیط خود در سیستم دوربین مدار بسته را نداریم چون اصلا ضبط نشده است!

 

گاهی نیز این تصور کاملا اشتباه است و سیستم به درستی در حال رکورد تصویر است و دلیل دیگری باعث عدم دسترسی ما تصاویر ضبط شده است. در این مقاله عواملی که ممکن است منجر به عدم دسترسی ما به تصاویر ضبط شده در یک سیستم دوربین مدار بسته می گردند و یا عواملی که سبب ضبط نکردن دوربین مدار بسته می شوند را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

بررسی دلایل ضبط نکردن دوربین مدار بسته

هیچ یک از دوربینها تصویر ضبط شده ندارند و هارد به وسیله کابل داده به برد اصلی دستگاه وصل شده و همچنین یک کابل وظیفه تامین برق هارد از برد را به عهده دارد. در قدم اول سالم بودن و متصل و محکم بودن سوکت این کابلها باید بررسی گردد. چراکه گاهی به علت محکم نبودن این کابل ها ممکن است هارد عملکرد درستی نداشته باشد.

 

در صورت بررسی اتصال کابلهای هارد قدم بعدی برای کشف علت ضبط نکردن دوربین مداربسته بررسی منبع تغذیه دستگاه است. از آنجایی که بیشترین مصرف توان الکتریکی در یک رکوردر تصویر مربوط به هارد است و لذا در صورت آسیب دیدن منبع تغذیه ممکن است دستگاه رکوردر روشن شود.

 

بیشتر بخوانید : بهترین محل نصب دوربین مداربسته در فروشگاه

 

و حتی تصاویر را پخش نماید اما عمل ضبط تصویر انجام نگیرد در این مواقع با تعویض منبع تغذیه دستگاه رکوردر مشکل حل خواهد شد. تا به این جا علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته در صورت سالم نبودن هارد بررسی شد.

 

حال گاهی ممکن با وجود عدم ضبط تصاویر و مراجعه به بخش مشاهده وضعیت هارد متوجه شویم هارد سالم است و علت ضبط نکردن تصاویر دوربین مدار بسته چیز دیگری است.

 

بررسی مشکل در صورت سالم بودن هارد

در صورتی که دستگاه رکوردر با سالم بودن هارد باز هم تصاویر را ضبط نمی کند موارد دیگر که بیشتر به تنظیمات مربوط است باید بررسی گردد. گاهی ممکن است ما در تنظیمات ضبط تصویر دوربین خاصی را غیر فعال کرده باشیم.

open hard disk black background 1401 417 copy

یا برنامه ضبط تصاویر طوری تنظیم شده است که برای ساعات و یا لحظاتی ضبط تصویر متوقف می گردد. گاهی هم ممکن است مثلا ما تنظیمات ضبط را روی تشخیص حرکت تنظیم کرده ایم اما تشخیص حرکت آن دوربین غیر فعال باشد. برای همه این موارد باید در تنظیمات به دنبال حل مشکل بود و با تنظیم درست مشکل حل و ضبط تصاویر آغاز میگردد.

 

در مواردی مانند عدم فعال سازی تشخیص حرکت، عدم انتخاب فضای تشخیص حرکت و یا صفر انتخاب کردن میزان حساسیت تشخیص حرکت دوربین از کار افتاده و متعاقبا اگر ضبط تصاویر بر اساس تشخیص حرکت تنظیم شده باشد ضبط تصویر
متوقف می گردد.

 

بررسی امنیت در دوربین های مداربسته (علت خرید) اطمینان از ایمن بودن کارکنان و مشتریان هر زمان که وارد محوطه تجاری شما می شوند برای یک تجارت ایمن ضروری است. نصب یک سیستم دوربین مداربسته به شما کمک می کند تا از حوادث محیط کار جلوگیری کنید.

 

با نصب دوربین های مدار بسته در سرتاسر یک ساختمان تجاری می توان آن را به صورت 24 ساعته نظارت کرد و خطرات را قبل از وقوع حادثه شناسایی و با آنها مقابله کرد.

 

دوربین مداربسته همچنین می‌تواند به شناسایی مناطقی که پرخطر هستند و پتانسیل بیشتری برای تصادفات دارند کمک کند و به شما امکان می‌دهد تا روش‌هایی را برای به حداقل رساندن بیشتر احتمال تصادف در نظر بگیرید. در مورد چگونگی بهبود سلامت و ایمنی با دوربین مدار بسته بیشتر بدانید.

 

کاهش خطر و جلوگیری از حوادث در محل کار می تواند باعث صرفه جویی در مقدار زیادی پول برای یک شرکت شود که باید برای هزینه های قانونی و غرامت در هنگام وقوع حوادث صرف شود، و شاید از دست دادن درآمد در صورت تعطیلی کسب و کار به دلیل سلامت و بهداشت دلایل ایمنی.

 

مشاوره خرید دوربین های مداربسته

برای خرید دوربین مداربسته و مشاوره بهترین اقلام برندهای موجود در بازار ایران شما میتوانید با همکاران ما در شرکت هوکو کمپانی تماس حاصل فرمایید ٬ علاوه بر اینکه این مشاوره کاملا رایگان هست ما در هوکو موظف هستیم بهترین راهنمای خرید شما باشیم تا علاوه بر قیمت کم بهترین برندها را خریداری کنید.

 

شماره های تماس :

051-37132478

051-37132487

051-37050401

051-37050402

09152248081

09152248984

 

برای مشاوره و خرید حضوری آدرس هوکو کمپانی:

خراسان رضوی ٬ مشهد خیابان دانشگاه ٬ دانشگاه ۳ ٬ بین صاحب الزمان ۲۳ و ۲۵ مجمتع هوکو

 

 روشی که دوربین مداربسته می تواند در کسب و کار شما صرفه جویی کند

 

بررسی کارمندان و کارفرمایان

اطمینان از بهره وری بالا و اینکه کارکنان کار خود را به نحو احسن انجام می دهند جنبه مهمی برای هر کسب و کاری است، زیرا دستمزد کارکنان می تواند یکی از بزرگترین درآمدهای یک کسب و کار باشد. یک سیستم دوربین مداربسته می تواند به نظارت بر کار کارکنان و اطمینان از انجام به موقع وظایف کمک کند.

surveillance camera realistic icons 1284 13042 copy

همچنین، از طریق نظارت بر کارمندان در یک دوره زمانی، می توان معیاری را در مورد مدت زمان انجام برخی وظایف تعیین کرد. علاوه بر این، دوربین‌های مداربسته با موقعیت مناسب می‌توانند مطمئن شوند که کارفرمایان به موقع وارد می‌شوند و زمان مناسبی را برای استراحت‌های تعیین‌شده در نظر می‌گیرند، همه جنبه‌هایی که ممکن است بر بهره‌وری کارمندان شما تأثیر بگذارد.

 

بیشتر بخوانید : 10 دلیل برای نصب دوربین مداربسته در هتل ها + (راهنمای خرید بهترین دوربین)

 

بررسی امنیت و ضررهای مالی

سرقت سهام و موجودی می تواند ضرر مالی بزرگی برای یک کسب و کار باشد و حتی اگر تحت پوشش بیمه قرار گیرد می تواند بر شهرت کسب و کار تأثیر بگذارد زیرا مشتریان و تامین کنندگان ممکن است ناامید شوند. نصب دوربین های مداربسته فوراً جرم و جنایت را از ساختمان شما منع می کند زیرا مجرم می داند که آنها تحت نظارت هستند و احتمال ارتکاب جرم را کاهش می دهد.

 

همچنین، دوربین مداربسته می‌تواند به کاهش هزینه‌های نگهبانان کمک کند، پرداخت هزینه‌های چند کارمند امنیتی برای نظارت بر اماکن تجاری می‌تواند هزینه‌های جاری زیادی برای یک کسب‌وکار باشد. نصب یک سیستم دوربین مدار بسته می تواند این هزینه ها را کاهش دهد و نظارت 24 ساعته بر ساختمان شما ارائه دهد و به نگهبانان کمتری اجازه دهد تا ساختمان تجاری را از یک اتاق کنترل مرکزی نظارت کنند.

 

کسب و کارهای موفق و قانونی

هزینه‌های قانونی هنگام وقوع حوادث می‌تواند هزینه‌های قابل‌توجهی را برای کسب‌وکارها تحمیل کند، حتی اگر یک کسب‌وکار مقصر نباشد، اگر شواهدی برای اثبات وجود نداشته باشد.

cctv camera record sign symbol 53876 124171 copy

داشتن یک سیستم دوربین مدار بسته برای نظارت بر کسب و کار شما به شما این امکان را می دهد که گزارش کامل و شفافی از هر چیزی که در محل تجاری شما اتفاق می افتد داشته باشید.

 

به عنوان مثال، اگر تصادفی در محل کار رخ دهد که شما مقصر آن نیستید، و شخصی سعی می کند ادعا کند که تقصیر شما بوده است، فیلم دوربین مدار بسته به شما این امکان را می دهد که دقیقاً نشان دهید چه اتفاقی افتاده و چه کسی مقصر بوده است. داشتن چنین شواهد واضحی در هنگام وقوع حادثه می تواند در زمان و هزینه کسب و کار شما صرفه جویی کند و همچنین دیگران را از تلاش برای ادعاهای نادرست باز دارد.

 

 

 

سوالات متداول 

 

دلیل اصلی ضبط نکردن دوربین مداربسته در مکان های کاری چیست ؟ 

همان طور که در بالا توضیح دادیم مختصرا میتوان به عواملی مانند مشکل در هارد دوربین اشکال در اتصالات دوربین مداربسته در منبع تغذیه و یا ایجاد مشکل در تنظیمات دستگاه اشاره نمود.

 

برای خرید دوربین مداربسته و هارد مناسب از کجا سفارش بدیم ؟

شما میتوانید با تماس گرفتن به مشاوران و متخصصان هوکو برای خدمات کاری خود بهترین امنیت را تکمیل نمایید .

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *